""
""

אפשר פשוט להתקשר 03-9041771 או להשאיר לנו פרטים:

איך סיבים אופטיים עובדים עם מרכזיות IP?


אחת ממהפכות התקשורת הגדולות ביותר בישראל מתרחשת בימים אלו ואנחנו מדברים כמובן על פריסת הסיבים האופטיים ברחבי הארץ שמקדם שר התקשורת. תקשורת מבוססת סיב אופטי עדיפה בעשרות מונים על פני תקשורת המבוססת על כבלים רגילים בזכות העובדה שהנתונים עוברים בצורה מהירה הרבה יותר. סיבים אופטיים אומנם דורשים רוחב פס גבוה יותר, אך הם מספקים חסינות מפני הפרעות אלקטרומגנטיות ויכולת להעביר נתונים במהירות גם למרחקים ארוכים.

מה זה סיב אופטי בכלל?

תקשורת המבוססת על סיבים אופטיים היא צורת התקשורת החדישה והמהירה ביותר שקיימת. תשתית האינטרנט הרגילה מבוססת על רשת הטלפונים והיא מבוססת על אותות חשמליים שמועברים בכבלים, זו הסיבה שמהירות הגלישה באינטרנט מוגבלת לסביבות ה – 500 מגה ביט. לעומת זאת, הסיב האופטי מורכב מסיבים זעירים העשויים מזכוכית וכך הנתונים עוברים על ידי קרן אור במהירות שיכולה להגיע ליותר מ – 1,000 מגה ביט.

קיימים ארבעה סוגים שונים של סיבים אופטיים:

 • סיב אופטי מולטי מוד – עוביו של סיב אופטי מולטי מוד הוא רחב ועומד על כ – 62.5 מיקרון ובזכות כך אפשר להעביר מספר אורכי גל משתנים בו זמנית. הבעיה של סוג סיב זה היא שהוא מוגבל במרחק העברת הנתונים ועוביו מוסיף מגבלה בכך שיש יותר מסלולים אפשריים לאור לעבור ולכן רוחב הפס נמוך יותר.

 • סיב אופטי סינגל מוד – זהו סוג הסיב האופטי הנפוץ ביותר והוא מסוגל להעביר נתונים למרחקים גדולים ברוחב פס גבוה. בסיב זה משתמשים ברשתות WAN וגם בכבלים התת ימיים שפרוסים בין מדינות.

 • סיב אופטי דופלקס – הסוג הזה הוא למעשה שני סיבים אופטיים סינגל מוד שמסודרים זה לצד זה כדי לאפשר העברת נתונים מקבילה ודו צדדית.

 • סיב אופטי סימפלקס – סוג זה הוא בעל סיב אופטי אחד ועל כן הוא יכול להעביר נתונים רק באופן חד צדדי.

יתרונות הסיב האופטי

 • מהירות העברת נתונים כמעט בלתי מוגבלת
 • תקשורת מאובטחת ברמה הגבוהה ביותר
 • אין פגיעה במהירות עם מחברים עוד משתמשים
 • איכות סאונד ברמה הגבוהה ביותר
 • אין השפעה של שדות חשמליים ואין סיכוי לפגיעה בציוד קצה חשמלי

הקשר בין סיב אופטי למרכזיה בענן

מה ההשפעה של סיב אופטי על העסק שלך

ההשפעה שיש לאינטרנט על ביצועי העסק שלנו הולכת וגוברת ככל שאנחנו מסתמכים יותר על פתרונות תקשורת מתקדמים לעסקים. כיום מרבית פתרונות התקשורת מבוססים על טכנולוגיות ענן, כך שלאיכות החיבור בין העסק לענן ישנה חשיבות מכרעת לתפקודו השוטף של העסק. כדי להפעיל את הפתרונות השונים בצורה האיכותית ביותר שווה להעביר את תשתית האינטרנט העסקית לסיב אופטי שיכול להתמודד עם העומס ולא לקרוס תוך כדי. מעבר לתקשורת מבוססת סיב אופטי יסייע לכך שהמרכזיה העסקית לא תידרש להשתמש בתקשורת הטלפונית הקווית, אלא היא תהיה מחוברת באופן ישיר אל מסד הנתונים ובכך היא לא תהיה תלויה בקריסות או בעיות טכניות אחרות.

אז נכון שכרגע בחלק מהמקרים יש צורך לבנות את התשתית הסיבית מאפס, אך זה משתנה בימים אלו ובעתיד כל עסק יוכל להתחבר לסיב האופטי באופן ישיר (FTTB) ולא יהיה צורך לחלוק את התשתית עם עסקים אחרים כפי שמצב העניינים הוא כיום (FTTN). השפעה נוספת שאפשר יהיה להצביע עליה ברגע שהתשתית תהיה מוכנה בכל הארץ תהיה חיסכון כלכלי עצום. במערכות טלפוניות המבוססות על תשתית קווית, העסק נדרש לרכוש ציוד קצה ייעודי כדי ליהנות מכל השירותים העסקיים ואת הציוד בדרך כלל אפשר לרכוש רק מהספק. לעומת זאת תקשורת המבוססת סיב אופטי מתחברת ישירות אל מרכזיות IP וכך לא צריך להוציא כספים מיותרים על ציוד ייעודי שלא יהיה לו שימוש עוד כמה שנים.

עם התקדמות מהפכת הסיבים האופטיים וכלל שישנה התקדמות בפריסת סיבים אופטיים ברחבי הארץ, חשוב להבין מה זה סיבים אופטיים ומה היתרונות שבחיבור סיב אופטי לעסק. סיבים אופטיים הם כבלים העשויים מסיבים זעירים של זכוכית, שבהם הנתונים מועברים באמצעות קרני אור במהירויות גבוהות ביותר. בניגוד לכבלים קוויים מסורתיים, סיבים אופטיים מאפשרים העברת נתונים אדירה, העולה על 1,000 מגה-ביט לשנייה, ללא הגבלות מרחק משמעותיות.

חיבור סיב אופטי לעסק מבטיח חיבור מהיר, אמין ויעיל לרשת האינטרנט ופתרונות ענן, ללא "צווארי בקבוק" או קריסות תקשורת. הוא גם מאפשר קישוריות ישירה למרכזיות IP, חיסכון בעלויות ציוד ייעודי, והגמשה ברמות השירות. כך שעם פריסת סיבים אופטיים הולכת ומתבססת תשתית תקשורת חדשנית ומהירה שמאפשרת לעסקים להגיע להישגים חדשים בתחום המחשוב והתקשורת הארגונית.

החיבור של סיב אופטי למרכזיות IP

בזכות העובדה שהחיבור של מרכזיות IP מתבצע ישירות אל הסיב האופטי ובזכות העובדה שהפריסה הארצית של סיבים מסוג זה צוברת תאוצה, כל עסק יכול ליהנות מהדברים הבאים בקלות:

 • חיבור ישיר של מרכזיות IP שונות עם כל המחשבים שקשורים לעסק, גם אם המחשבים לא יושבים במשרד עצמו.
 • אפשרות להשתמש במכשירים רגילים ולאו דווקא לרכוש מכשירי קצה ייעודיים
 • לא משלמים על השימוש בפועל אלא רק על חבילה חודשית
 • התשלום החודשי נמוך בעשרות מונים מזה שהורגלתם אליו
 • אפשר לשנות את החבילה בצורה פשוטה ונוחה
 • אפשר לעבוד מכל מקום על ידי חיבור מאובטח ורציף
 • אפשר להוסיף תוספים בצורה אינטואיטיבית

החיבור של הסיב האופטי למרכזיות וירטואליות בענן נעשה על ידי אנשי מקצוע מיומנים והוא מאפשר לעסק שלך להגיע להישגים שלא חלמתם עליהם מבחינת יכולות המחשוב. את הכבלים אפשר לפרוס בכל מקום וכיוון שהם קטנים ודקים הם לא מורגשים ולא מפריעים והעובדה שהם עשויים מזכוכית מופרדת מספקת עוד שכבת הגנה על הנתונים שמועברים בכבלים אלו.

גם אם אתם מרוצים מאופן התקשורת הארגונית שלכם כיום, שילוב בין סיב אופטי למרכזית IP יכול לקחת את העסק שלכם לגבהים חדשים. צרו איתנו קשר עוד היום ואחד מנציגנו ישמח לעמוד לשרותכם וללוות אתכם אל עבר תקשורת ארגונית ומקצועית איכותית יותר.

 למה אלפי לקוחות בוחרים ב IPTech ?

ספק אחד

מתאימים לכל לקוח פתרון כולל לכל כל צרכי התקשורת הארגונית המותאם לצרכים והמשאבים הקיימים

גמישות לשינויים

פתרונות כוללים שמתאימים את עצמם לצרכי העסק המשתנים עם אפשרות להתממשקות למערכות ניהול ותפעול חיצוניות

איכות ואמינות ללא פשרות

לא מתפשרים על איכות המוצרים, הפתרונות שלנו מיוצרים על ידי מיטב היצרנים

כל לקוח VIP

שירות 24/7 על ידי צוות תמיכה אדיב אמין ומהיר בעלי ידע נרחב וניסיון רב שנים


שמחים מאוד שבחרנו בפתרון של IPTech. מרגע הטמעת פתרון הטלפוניה הכולל, מערך שירות הלקוחות של החברה התייעל משמעותית <b> בנג'י דוידוביץ, מנהל שווק בייבי סטאר </b>
שמחים מאוד שבחרנו בפתרון של IPTech. מרגע הטמעת פתרון הטלפוניה הכולל, מערך שירות הלקוחות של החברה התייעל משמעותית בנג'י דוידוביץ, מנהל שווק בייבי סטאר
אנו נהנים מהגמישות שהמערכת מאפשרת לנו ומהחיסכון המשמעותי בהוצאות השוטפות של החברה <b> דנה זכילינסקי , מנמ"רית חברת משגב </b>
אנו נהנים מהגמישות שהמערכת מאפשרת לנו ומהחיסכון המשמעותי בהוצאות השוטפות של החברה דנה זכילינסקי , מנמ"רית חברת משגב
טוב לדעת שיש מישהו שדואג באמת למערכות התקשורת שלנו. זה מסיר דאגות מליבנו <b> יגאל אלקיים, מנהל תפעול עיתון הארץ </b>
טוב לדעת שיש מישהו שדואג באמת למערכות התקשורת שלנו. זה מסיר דאגות מליבנו יגאל אלקיים, מנהל תפעול עיתון הארץ
מצאנו כי פתרונות הטלפוניה של חברת IPTech מספקים מענה מקיף ברמת התכונות המתקדמות והאמינות הגבוהה <b> מיכאל אלטניקוב , מנמ"ר עירית אריאל </b>
מצאנו כי פתרונות הטלפוניה של חברת IPTech מספקים מענה מקיף ברמת התכונות המתקדמות והאמינות הגבוהה מיכאל אלטניקוב , מנמ"ר עירית אריאל
בעזרת פתרונות חברת IPTech הקמנו בזמן קצר ביותר רשת VOIP בין כלל אתרי החברה <b> גיל אלול, מנהל IT SURECOMP </b>
בעזרת פתרונות חברת IPTech הקמנו בזמן קצר ביותר רשת VOIP בין כלל אתרי החברה גיל אלול, מנהל IT SURECOMP
פתרון הזיהוי קולי אפשר לנו להפוך כל שיחה ננטשת לשיחת לקוח פוטנציאלי ולספק חווית לקוח טובה ביותר <b> שני גולדברג, מנהלת שווק רשת C-HOTELS </b>
פתרון הזיהוי קולי אפשר לנו להפוך כל שיחה ננטשת לשיחת לקוח פוטנציאלי ולספק חווית לקוח טובה ביותר שני גולדברג, מנהלת שווק רשת C-HOTELS