מערכת קריאת אחות: לוקחים את הדאגה להורים צעד אחד קדימה

עוד מהבטן הם דאגו לנו; השמיעו לנו מוזיקה נעימה, דאגו שאמא תאכל אוכל בריא ומזין והשתדלו שהיא תתאמץ באופן המינימלי ביותר.
כשנולדנו, אמא ואבא טיפלו בנו במסירות יוצאת דופן והחסירו שינה. הם הרימו אותנו כשנפלנו והיו שם לחבק אותנו כשבכינו. עם חלוף השנים, לצערנו, לעיתים היוצרות מתהפכים, ואנחנו צריכים לדאוג להורינו המתבגרים שלא תמיד מצליחים לתפקד באופן המיטבי לפתרון דיור מתאים.

קיימות מספר אפשרויות לפתרון דיור למבוגרים שתלוי בעיקר ברמת התפקוד והעצמאות שלהם:

דיור מוגן

מתאים למבוגרים המתפקדים באופן עצמאי. היתרונות הבולטים בדיוק מסוג זה הוא החופש והעצמאות לנהל חיים רגילים לגמרי, בדירה פרטית ולהנות מחיי קהילה ותרבות תוססים, מחד. מאידך, הדייר מקבל בטחון, מעקב רפואי כשעולה הצורך בכך, וזמינות צוות רפואי מסביב לשעון. פתרונות דיור מסוג זה קיימים בפריסה ארצית רחבה, בפריפריות ובערים המרכזיות כאחד.

בית אבות

מסגרת מגורים המתאימה למבוגרים בדרגות תפקוד שונות, בעיקר נמוכות, אשר זקוקים להשגחה רפואית צמודה במשך כל שעות היממה. בית האבות נותן מענה לכל צרכיו של הדייר.

את המחלקות בבית האבות ניתן מחולקות לפי רמות התפקוד השונות באופן הבא:

מחלקה לדיירים עצמאיים – עצמאיים, שאינם זקוקים לכל עזרה בתפקוד היומיומי.

מחלקה לדיירים תשושים – דיירים אשר זקוקים למעט עזרה על מנת לתפקד.

מחלקה לדיירים תשושי נפש – מוגדרים ככאלה על ידי רופא פסיכוגריאטר. מדובר בקשישים הסובלים מאלצהיימר, דמנציה, וכיו"ב.

מחלקה לדיירים סיעודיים – מחלקה המיועדת לקשישים אשר אינם מסוגלים לבצע פעולות יומיומיות וזקוקים לעזרה מרובה.

מחלקה לדיירים סיעודיים מורכבים – דיירים הזקוקים לאכילה דרך צינור הזנה.

לאחר שהבנתם איזה פתרון דיור מתאים להוריכם ובחנתם היטב את הפרמטרים, עליכם לבדוק את ההשגחה הרפואית הקיימת במסגרת הדיור; סוג הטיפולים המוצעים ותדירותם, אופן המעקב הרפואי, איכות הצוות הרפואי ואת סוג מערכת קריאת האחות.

בשני פתרונות הדיור, מפאת גילאי הדיירים ומצבם הפיזי והנפשי, יש חובה בהתקנת מערכת קריאת אחות במקום נגיש במספר נקודות בסביבת הדייר. בעת הצורך לוחץ הקשיש על הלחצן והקריאה מועברת באופן מיידי אל הצוות הסיעודי.
בשוק קיימים לא מעט סוגים של מערכות כאלו, ועם השנים נוספו טכנולוגיות שונות המסייעות ומקלות על קריאת הדייר לצוות במקרים מורכבים. כזו היא מערכת AMITY.

AMITY

בפיתוחה של מערכת קריאת אחות מהמתקדמות שיש – AMITY, הושקעו לא מעט שעות על מנת להגיע לפתרון ההולם ביותר עבור קשישים. המערכת עובדת כך שבחדר מבוקש יותקן לחצן אלחוטי, אשר לחיצה עליו תזעיק באופן מידי את הצוות הרפואי. המערכת מתקשרת עם הצוות דרך תחנת האחיות ומפעילה הודעות קוליות המעבירות מידע לצוות גם כשהם מסתובבים בין החדרים ואינם נמצאים בעמדה, באמצעות טלפון אלחוטי או נייד.

לחצני המצוקה של מערכת AMITY הנם אלחוטיים, עובדים על גלי רדיו (הקרינה אפסית), ובעלי חיישני אור וטמפרטורה. החיישנים מסייעים להתריע כאשר יש חריגות בסביבת הקשיש, כמו טמפרטורה נמוכה במיוחד או אור דולק בשעות בו הוא אמור להיות כבוי.

בנוסף, בעזרת מצלמת IP קיימת פונקציה למערכת, המבוססת על בינה מלאכותית, שמזהה חריגה בתנועות הדייר כמו נפילה, או טיפול לקוי. פתרון זה יכול לסייע בדאגה לשלומו של הדייר ביחד עם שמירה על פרטיותו. התוספת יכולה להתאים לדייר עצמאי במסגרת דיור מוגן, כהתרעה על נפילה, או לחילופין, לדייר סיעודי, לווידוא קבלת הטיפול הרפואי הרצוי.

בחינת טיבו של הצוות המטפל

מערכת קריאת אחות AMITY שולחת על בסיס יומי דו"ח מפורט של כל הקריאות מהיממה החולפת, ומיידעת על קריאות חריגות (סגירת קריאה תוך פרק זמן שחורג מן הזמן שהוגדר ע"י הארגון). באמצעות הדו"חות המפורטים הללו, צוות ההנהלה ישגיח ויהיה מודע באופן רציף על מקצועיותו ויעילותו של הצוות הרפואי ועל ביצועיו.

לסיכום, מערכת קריאת אחות AMITY מאפשרת להעניק לקשישים איכות חיים טובה יותר ואת הידיעה שיש להם על מי לסמוך ולבטוח. במסגרות הדיור אשר משתמשות במערכת, זוכים הדיירים לטיפול טוב ומסור, תוך יכולת מעקב מתקדמת של ההנהלה אחר הצוות המטפל וקבלת וודאות שהם עושים את עבודתם נאמנה, באופן מסור ויעיל.

אם אתם בוחנים פתרונות עבור היקרים לכם, בדקו אם יש להם מערכת AMITY – רק כך תוכלו לישון בשקט.